Z našich daní
Projekt Aliancie Fair-play

Často kladené otázky

Ako môžem vyhľadať verejné obstarávanie konkrétnej osoby?

Zadajte meno, ktoré hľadáte. Zobrazí sa vám zoznam mien nájdených v obchodnom registri. Na základe doplňujúcich informácií (adresa, zoznam firiem) vyberte konkrétnu osobu. Následne sa vám zobrazí hodnota všetkých zákaziek spojených s danou osobou a podrobný prehľad všetkých subjektov, kde vystupuje alebo vystupovala hľadaná osoba.

ZNašichDaní.sk započítava všetky zákazky, ktoré firmy spojené s hľadanou osobou (s konkrétnym menom, na konkrétnej adrese) získali podľa Vestníka verejného obstarávania od roku 2005.

Vo výsledkoch vyhľadávania vidím viac osôb s rovnakým menom. Ako identifikujem tú, ktorú hľadám?

Vyhľadávanie na ZNašichDaní nájde všetky osoby so zadaným menom, nie vždy však musí ísť o tú istú osobu. V niektorých prípadoch môže ísť len o menovcov, v iných môže byť zas rovnaká osoba uvedená vo výsledkoch vyhľadávania viackrát. Osobu, ktorú hľadáte, dokážete bližšie určiť podľa adresy trvalého bydliska a spoločností, v ktorých figuruje.

Dôvodom, prečo na menovcov nedokážeme upozorniť, je, že databáza osôb a firiem, ktorú preberáme z Obchodného registra SR, neposkytuje unikátne identifikátory osôb - konkrétne osoby teda nedokážeme so stopercentnou istotou určiť ani my. (Prečo? Prečítajte si, ako pracujeme s dátami.)